10 let od premiéry doku-dramatu "Loučka 1945 - Místo, kde se lidé znovu narodili"

23.9.2023

Přátelé, 

ve dnech 22. a 23. září 2023 jsme si připomenuli, v rámci projektu "FilmFest Loučka 2023", 10 let od premiéry doku-dramatu "Loučka 1945 - Místo, kde se lidé znovu narodili".
Znovu jsme vzpomínali na chvíle, kdy jsme společně tvořili, kooperovali a hlavně se snažili zpracovat a připomenou zásadní událost naší obce, kterou máme všichni rádi.

A ačkoliv jsme toto doku-drama již několikrát viděli a jeho děj samozřejmě důvěrně známe, ani včera večer nezůstalo v sále Obecního domu jediné oko suché...
Je to silný příběh, který není románem, ale napsal jej sám život a my jsme si včera znovu mohli připomenout potřebu vděčnosti, že události na konci 2. světové války se v naší obci odehrály tak, jak se odehrály.

Doku-drama o Loučce je také svědectvím o Božím milosrdenstvím které bylo našim předkům projeveno a ke kterému bychom ani my dnes neměli zůstat chladní.
A tak jedním z nejvýraznějších plodů vděčnosti nás současníků je stavba kaple sv. Jana Pavla II. v naší obci, kterou jsme - díky Bohu - v srpnu letošního roku zahájili.
A přáli bychom si, aby tento projev vděčnosti žil v našich srdcích dál...

P. S. A děkujeme panu režisérovi Davidu Kočárovi za krásný videopozdrav a vzpomínky na natáčení v Loučce, díky za osobní přítomnost jednomu z hlavních představitelů Standovi Severovi (Bruno Benischek), pamětníkovi panu Josefu Petrů, díky za Janu Cíchovi za skvělý burčák z vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínem, Zdeňkovi Juráskovi za živé vysílání jeho rádia z Loučky. Děkujeme za skvělou výstavu fotografií a projekci.

A díky Vám všem, kteří jste přišli a mohli jsme prožít tento krásný večer.

foto foto
Příprava projekce v sále Obecního domu
Host radio "www.route66" pan Pavel Tichý, kapelník a baskytarista kapely "Katoda Olomouc"

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

26.6.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]