Výstava Betlémů 2014

29.12.2014

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor o.s. ve spolupráci s SK Loučka, Spolkem pro výstavbu kaple v Loučce, Josefové z Loučky a PETARDA PRODUCTION a.s. pořádali III. ročník výstavy vánočních betlémů v Loučce.

Účastníci si měli možnost prohlédnout více než 50 vánočních betlémů z Loučky a okolí, ale také z dalších míst České republiky i ze zahraničí.

Výsledky soutěže "nej. betlém"

  1. Martin Cigánek, Valašské Klobouky - dřevořezba
  2. Miloslava Vašíčková, Třeština - betlém v demižonu
  3. František Zuska, Zlín - ze slámy

Výherci v soutěži návštěvníků o nejzajímavější betlém

rodina Honkova - Drnovice, Kristýna Mojžíšová - Vizovice, Barbora Synčáková - Šumice, Iveta Pomykalová - Loučka, Jana Peterková - Hvozdná, Alena Škarková - Slopné, Alena Bartošová - Slopné, Přemek Ulman - Lužkovice, p. Gajdošík - Újezd, Emma Kamenčáková - Újezd

Článek ve Zlínském deníku z 8. 12. 2014

V Loučce vystavovali betlémy. K vidění byl i naprostý unikát. Betlém vsazený v demižonu.

LOUČKA. - Z proutí, drátů, hlíny, cihel, čokolády, železa, skla....zkrátka z čeho si vůbec vzpomenete. Betlémy ze všech možných materiálů, různých velikostí a z různých zemí celého světa. To vše bylo k vidění na už třetí vánoční výstavě betlémů v Loučce.
Ta se konala v prostorách místního muzea, které je věnované druhé světové válce. Letošním lákadlem byl betlém v demižonu. Ten je i zapsán do české knihy rekordů. "Každý rok se snažíme, aby byla výstava trochu jiná. Nechceme tu mít stále stejné exponáty. Samozřejmě některé nesmí chybět. Mezi takové patří i mechanický betlém. Ten pak často půjčujeme na Vánoce do kostelů," vysvětlil jeden z organizátorů výstavy Miroslav Šeliga z Loučky. Lákadlem loňského roku byl zase betlém, který je dokonce zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmenší betlém. Jaký jiný by se taky vlezl do lískového oříšku. K vidění bylo více než 80 vystavených kousků.
Jeden z exemplářů byl nedávno vyrobený speciálně pro Slovácké muzeum, kam se taky za pár dní bude stěhovat. Návštěvníci výstavy také mohou vybírat nejhezčí betlém, a zúčastnit se tak soutěže o drobné ceny. "Chtěli jsme tak lidi víc zapojit. Přece jen, když má člověk zodpovědně někoho vybrat, víc nad tím přemýšlí a výstavu jen tak neproběhne, "říká organizátor".

foto foto foto
 
foto foto foto
 
foto
Pozvánka na výstavu

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

14.5.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]