Velikonoční výstava 2013

2.4.2013

Dne 30. března 2013 se uspořádal Spolek pro výstavbu kaple v Loučce společně s Josefy z Loučky velikonoční výstava beránků, kraslic a dalších velikonočních motivů. Tuto výstavu jsem navštívil společně se svou neteří a byli jsme nadšeni. Hodně jsme se rozmýšleli, jestli na výstavu půjdeme, protože zrovna v ten den bylo docela nepříjemné počasí, od rána sněžilo a foukal čerstvý vítr a nakonec jsme i přes nepřízeň počasí na výstavu zašli.

Překvapilo nás velké množství velikonočních kraslic, u nichž jsme přemýšleli nad jejich zhotovením, velikonočních beránků, vyrobených klasickým způsobem, ale i netradičními způsoby a dalších velikonočních výrobků.

Mohli jsme taky na místě vidět, jak se zdobí kraslice, popř. vyrábí různé velikonoční výrobky z proutí.

Je dobře, že tato akce v obci proběhla, podobně jako v prosinci vánoční výstava a těšíme se na další výstavy v místním muzeu, které obohacují kulturní dění v Loučce a nemusí se jednat ani o velkolepé tradiční akce.

Mgr. Miloslav Šůstek

Výsledky soutěže O nejhezčího velikonočního beránka z Loučky u Vizovic

Odborná porota byla upřímně zaskočena nádherou jednotlivých velikonočních beránků, kterou dokázali připravit a přinést cérky z Lúčky. Po dlouhém zvažování, v souvislosti i s prvním ročníkem dané soutěže, se rozhodla udělit mimořádně šest prvních cen. Vítězům gratulujeme a ostatním účastníkům děkujeme za účast.

  1. místo: Rodina Andrýsková
  2. místo: Rodina Fojtů
  3. místo: Rodina Kořenková
  4. místo: Rodina Machů
  5. místo: Rodina Pochylova
  6. místo: Rodina Šeligová

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

14.5.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]