Svatováclávský košt burčáku

28.9.2012

Na slavnost svatého Václava 28. 9. 2012, patrona obce Loučka, Spolek pro zbudování kaple v obci Loučka u Vizovic a občanské sdružení Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor připravil pro všechny Lúčany a přátele obce Svatováclavský košt burčáku. Je symbolické, že první oficiální benefiční akce pro zbudování kaple v Loučce proběhla právě v den slavnosti patrona obce Loučka svatého Václava. A určitě může všechny Lůčany těšit, kolik dobrých lidí podporuje výstavbu naší kaple. A to nejen z Loučky. Jedním z podporovatelů je také pan starosta z obce Boršice u Blatničky, pan Bohuslav Vávra, dlouholetý přítel naší obce, který Spolku věnoval burčák, za jehož prodej jsme získali první finanční prostředky na výstavbu kaple v Loučce.

Cílem odpoledne bylo však především přátelské setkání všech obyvatel a přátel naší obce a další prostor k možné diskusi o patronu naší kaple. Chceme, aby skutečně všichni občané měli další možnost se vyjádřit k tomuto zásadnímu rozhodnutí. A jako bonus setkání proběhlo večerní promítání videodokumentů nejvýznamnějších událostí v naší obci v letoším roce: historický košt slivovice “Lúčská trnka 2011”, “O Lůčský vdoleček 2012” a především pak historická návštěva pana kardinála Dominika Duky.

Setkání bylo zahájeno modlitbou, kterou vedl otec Josef Pelc, děkan uherskobrodský, který přijel na krátkou návštěvu, neboť otec děkan Jan Múčka měl pastorační povinnosti ve farnosti.
Na nádvoří byla prezentace velkoplošných fotografií z návštěvy pana kardinála v Loučce. Všichni návštěvníci obdivovali 30 velkoformátových fotografií, které znovu přiblížili nádhernou atmosféru, kterou jsme mohli v den státního svátku České republiky 5. července v Loučce prožít. V diskusi o patronu naší kaple, kterou vedl Pavel Maček a další členové výboru občanského sdružení, jsme si opět všichni uvědomili, že v naší obci je zřetelná shoda na patronu naší kaple a to blahoslaveném Janu Pavlu II. Je to tedy stejný výsledek, který členové Spolku již získali před několika měsíci osobními rozhovory, kdy osobně navštívili všechny obyvatele obce.

Všem Lůčanům a dalším přátelům naší obce děkujeme za jejich vstřícný postoj a mnohá povzbudivá slova. Všichni se rozcházeli s díky za přátelskou atmosféru, kterou se všem zúčastněným podařilo vytvořit.

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

14.5.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]