Pozvánka na scénické čtení herce Igora Bareše

8.3.2022

Zveme Vás na scénické čtení herce Igora Bareše o životě Antonína Cyrila Stojana "Být všem vším" v neděli 13. 3. 2022 v 15:00 hod. v Loučce v Obecním domě.

Přijďte se zaposlouchat do dramatického zpracování životních osudů arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského, lidem nazývaného „tatíček Stojan“.

A také senátora a poslance, přítele prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, čestného občana více než 100 obcí a měst v naší zemi, budovatele chrámů a kostelů.

Iniciátora zavedení organizačního schémátu fungování Charity, ale také například sdružení hasičů... Člověka s otevřeným srdcem, schopného naslouchat a diskutovat, ochotného pomoci slovem i skutkem ( jedinečné svědectví o tom podávají stovky jím napsaných dopisů).

Antonín Cyril Stojan (1851–1923) je výraznou a inspirativní osobností přesahující výrazně svou dobu.

Z jeho dosud nepublikovaných deníků, vzpomínek kolegů a přátel s použitím monografie Františka Cinka připravil, režijně nastudoval a slovem provází Michal Bureš.

Prvních 10 účastníků obdrží zdarma CD Písničky pro tatíčka Stojana.

Dobrovolné vstupné bude věnováno na podporu stavby kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce. 

Pozvánka ke stažení (PDF)

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

14.5.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]