Patron kaple v Loučce potvrzen – sv. Jan Pavel II.

20.8.2013

15. srpna 2013, v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie bylo na veřejné schůzi potvrzeno, že patronem kaple v Loučce se stane blahoslavený Jan Pavel II.

Po nádherném divadelním představení, kdy v Loučce zněla recitace legendy toledské – El Cristo De La Luz v podání herců Martiny Pavlíkové a Igora Dostálka z Rapsodického divadla, jehož výtěžek byl věnován na zbudování kaple v Loučce, proběhla veřejná schůze Spolku pro zbudování kaple v Loučce u Vizovic. Pavel Maček uvedl, že po více než roce, kdy měli občané možnost se členy spolku na téma patrona diskutovat a přinášet své podněty jak na kulturních akcích spolku, tak i mimo ně, přišel čas diskuzi uzavřít, abychom se mohli posunout v práci Spolku dále. Pavel Maček přečetl životopis Jana Pavla II. a jeho propojení s patronem obce sv. Václavem. Následně uvedl argumenty, proč zvolit za patrona kaple právě jeho. Potom vyzval přítomné, aby vznesli případné připomínky. Vzhledem k tomu, že nikdo nevystoupil s protinávrhem, můžeme s radostí oznámit, že právě na slavnost Panny Marie byl s definitivní platností vybrán jako patron nově budované kaple bl. Jan Pavel II. Setkání se účastnil i pan děkan Múčka, který podporuje výstavbu kaple v Loučce i patrona bl. Jana Pavla II. Dále bylo zástupci Spolku řečeno, že se cílem je dosáhnout společné práce všech občanů na tomto projektu a znovu zdůraznili, že jsou pro všechny názory a návrhy plně otevřeni. Připravují se Společné modlitby Spolku, který bude o termínech dále informovat.

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

14.5.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]