Návštěva hrobu P. Vladimíra Růčky

24.4.2012

O čtvrté dubnové neděli 22. 4. 2012, přesně 67 let od vypálení naší obce (22. 4. 1945) německými vojáky, byla uskutečněna návštěva hrobu P. Vladimíra Růčky v Blatnici pod Svatým Antonínkem, který sloužil v naší farnosti od 1. 8. 1937 do 30. 3. 1950.

Jelo se osobními vozy a autem našich hasičů. Návštěva byla zahájena mší svatou v 10.30 hodin v místním kostele Sv. Ondřeje. Po mši svaté nás pan farář P. Zdeněk Stodůlka doprovodil na hřbitově ke hrobu P. Vladimíra Růčky. Společnou modlitbou jsme poděkovali za vše dobré co pro naši farnost, obec a spoluobčany z Loučky u Vizovic P. Vladimír Růčka udělal nejen v době svého působení v naší farnosti, ale hlavně v přetěžké době druhé světové války. Současně jsme prosili o dobré pokračování ve věci zbudování kaple v naší obci.

Naší návštěvou hrobu byl P. Stodůlka velmi mile překvapen a potěšen. Jehož slova: „Něco takového nepamatuji, aby přijeli farníci ke hrobu svého bývalého kněze“, to jenom potvrzují.

Po společném obědě v restauraci jsme navštívili místní muzeum, kterým nás podrobným výkladem provedla jedna ze zakladatelek muzea paní Perutková. Ke zhlédnutí byla sbírka cca 9000 ks různých druhů knoflíků (ze žlutého a bílého kovu, dřevěné, perleťové…), více než 30 šicích strojů různých značek, kroje, žehličky, úplně první pračky na prádlo, ložnice z 30. let minulého století, vybavená dobová kuchyně, různé nářadí na zpracování obilí, konopí, výroby cihel až po výrobu másla a vaření povidel.

Šeliga Mirek

« zpět na seznam novinek

Staňte se součástí historie

14.5.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]