Návštěva hrobu P. Vladimíra Růčky

24.4.2012

O čtvrté dubnové neděli 22. 4. 2012, přesně 67 let od vypálení naší obce (22. 4. 1945) německými vojáky, byla uskutečněna návštěva hrobu P. Vladimíra Růčky v Blatnici pod Svatým Antonínkem, který sloužil v naší farnosti od 1. 8. 1937 do 30. 3. 1950.

Jelo se osobními vozy a autem našich hasičů. Návštěva byla zahájena mší svatou v 10.30 hodin v místním kostele Sv. Ondřeje. Po mši svaté nás pan farář P. Zdeněk Stodůlka doprovodil na hřbitově ke hrobu P. Vladimíra Růčky. Společnou modlitbou jsme poděkovali za vše dobré co pro naši farnost, obec a spoluobčany z Loučky u Vizovic P. Vladimír Růčka udělal nejen v době svého působení v naší farnosti, ale hlavně v přetěžké době druhé světové války. Současně jsme prosili o dobré pokračování ve věci zbudování kaple v naší obci.

Naší návštěvou hrobu byl P. Stodůlka velmi mile překvapen a potěšen. Jehož slova: „Něco takového nepamatuji, aby přijeli farníci ke hrobu svého bývalého kněze“, to jenom potvrzují.

Po společném obědě v restauraci jsme navštívili místní muzeum, kterým nás podrobným výkladem provedla jedna ze zakladatelek muzea paní Perutková. Ke zhlédnutí byla sbírka cca 9000 ks různých druhů knoflíků (ze žlutého a bílého kovu, dřevěné, perleťové…), více než 30 šicích strojů různých značek, kroje, žehličky, úplně první pračky na prádlo, ložnice z 30. let minulého století, vybavená dobová kuchyně, různé nářadí na zpracování obilí, konopí, výroby cihel až po výrobu másla a vaření povidel.

Šeliga Mirek

« zpět na seznam novinek

První zvon pro kapli v Loučce, zvon sv. Josefa, byl odlit dne 8. září 2023 v den svátku Narození Panny Marie

24.9.2023

Dne 8. září 2023 byl další historický den pro zbudování kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce. Určitě není náhoda, že zahájení stavby kaple se konalo v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie 15. 8....

číst vícePrvní zvon pro kapli v Loučce, zvon sv. Josefa, byl odlit dne 8. září 2023 v den svátku Narození Panny Marie

[ ^ k obsahu ^ ]