Aktuality

Papež František a Loučka

11.3.2015

Modlitba Svatého Otce Františka za Lúčany

Když jsem byl osloven ředitelem protokolu Kanceláře prezidenta republiky, že jsem pozván na oficiální setkání s papežem Františkem, byl jsem potěšen. Ale hned mne napadlo, že bych se mohl Svatému Otci opět zmínit o stavbě kaple, případně jej požádat o požehnání nějakého artefaktu. Říkal jsem si, bylo by to pěkné, kdybychom v kapli měli přímo něco, co by papež František požehnal, čeho by se dotkl.

Výstava Betlémů 2014

Výstava Betlémů 2014

29.12.2014

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor o.s. ve spolupráci s SK Loučka, Spolkem pro výstavbu kaple v Loučce, Josefové z Loučky a PETARDA PRODUCTION a.s. pořádali III. ročník výstavy vánočních betlémů v Loučce.

Benefiční nástěnný kalendář pro rok 2015

Benefiční nástěnný kalendář pro rok 2015

15.12.2014

Občanské sdružení Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor vydává limitovanou edici benefičního nástěnného kalendáře pro rok 2015, který požehnal a sérii 1–45 osobně podepsal kardinál Dominik Duka.

Architektonický návrh kaple - video

Architektonický návrh kaple - video

4.11.2014

Architektonický návrh architekta pana Josefa Pleskota kaple sv. Jana Pavla II. v Loučce u Vizovic, žehnání základního kamene na Velehradě 5.7.2013 na Národní pouti při příležitosti jubilea 1150. let příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu, setkání s papežem Františkem 1.5.2013…

Z Loučky u Vizovic zazněly inspirativní impulsy

Z Loučky u Vizovic zazněly inspirativní impulsy

27.9.2014

V Loučce u Vizovic, poprvé v České republice, se konalo literární odpoledne věnované vojenskému kaplanu, nositeli in memoriam nejvyššího amerického vojenského vyznamenání a kandidáta blahořečení otce Emila Josefa Kapauna, který zemřel 23. 5. 1951 v Koreji.

Lúčané důstojně oslavili svátek patrona obce

Lúčané důstojně oslavili svátek patrona obce

26.9.2014

V předvečer slavnosti sv. Václava se již třetím rokem konal Svatováclavský košt burčáku. Spolek pro zbudování kaple v Loučce, Josefové z Loučky, Vojenské muzeum Loučka-PH a další připravují pro všechny občany a přátele obce již tradičně důstojné oslavy patrona obce.

Představení ct. Otce Emila Josefa Kapauna poprvé v České republice a právě v Loučce

Představení ct. Otce Emila Josefa Kapauna poprvé v České republice a právě v Loučce

8.9.2014

V těchto dnech byla v České republice vydána kniha s názvem „Nejsilnější zbraň“, která líčí život ctihodného otce Emila Josepha Kapauna, Čechoameričana, jehož rodiče pocházeli z naší země. Jeho život je vskutku strhující.

Staňte se součástí historie

13.2.2024

Přátelé, dovolujeme si Vás oslovit s jedinečnou příležitostí stát se součástí historické události, které se uskuteční jednou za několik století... Po téměř 80 letech chceme poděkovat Pánu Bohu za...

číst víceStaňte se součástí historie

[ ^ k obsahu ^ ]